Şartlar olarak, bizler, sizlere, web sitenizde kullanılmak üzere, çeşitli yaptırımlara karşı asgari hukuki korumayı sağlayabilecek, 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanununa uygun, Gizlilik Politikasıve Kullanım Koşulları şablonu sunmaktayız. Daha yüksek hukuki koruma sağlayacak, faaliyet alanınıza özel, kapsamlı ve kişisel bir hizmet için, lütfen bizimle iletişime geçiniz.

E-Mail: sartlar {@} protonmail [.] com

Gizlilik Politikası

Kimliği belirli veya belirlenebilir gerçek kişiye ilişkin her türlü bilgi, (isim, soy isim, doğum tarihi, adres, e-mail adresi, IP adresi, telefon numarası, kredi kartı bilgileri vb.) 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu kapsamında, kişisel veri olarak değerlendirilmekte olup; gerçek veya tüzel kişiler tarafından işlenmesi, ancak ilgilinin açık rızası ile mümkün kılınmıştır.

Kişisel Verileri hukuka aykırı olarak kaydeden kimse, 5237 sayılı Türk Ceza Kanuna göre, bir yıldan üç yıla kadar; (verinin niteliğine göre bu ceza yarı oranında artırılabilir) bu verileri hukuka aykırı olarak ele geçiren veya yayan kimse iki yıldan dört yıla kadar; bu verilerin silinmesi, yok edilmesi veya anonim hale getirilmesi yükümlülüğüne aykırı hareket eden kimse ise, bir yıldan iki yıla kadar hapis cezası ile cezalandırılır.

Ayrıca 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanununa göre aydınlatma yükümlülüğünü yerine getirmeyen veri sorumluları hakkında 5.000 Türk Lirasından 10.000 Türk Lirasına kadar, veri güvenliğine ilişkin yükümlülükleri yerine getirmeyenler hakkında 15.000 Türk Lirasından 1.000.000 Türk Lirasına kadar, Veri Sorumluları Siciline kayıt zorunluluğunu aykırı hareket edenler hakkında ise 20.000 Türk Lirasından 1.000.000 Türk Lirasına kadar idari para cezası uygulanır.

Kullanım Koşulları

Her ne kadar Kullanım Koşulları Sözleşmesi, Gizlilik Politikası gibi hukuki olarak zorunlu olmasa da, işletmeniz için büyük fayda sağlar. Çünkü; bu sözleşmeye sahip olmak kullanıcılarınızın ve ziyaretçilerinizin web sitenizi ya da uygulamanızı kullanırken uyacakları kuralları belirlemenize ve onlara rehberlik etmenize yardımcı olur. Örneğin:

  • İçeriklerinizin çalınmaması ve telif haklarınızın ihlal edilmemesi
  • Diğer kullanıcıların engellenmemesi
  • Sitenizin yasadışı faaliyetlere alet edilmemesi

İşbu sözleşmenin amacı:

  • Kullanıcılarınızın uymaları gereken kuralları ve kısıtlamaları belirlemek
  • Haklarınızı üzerindeki kullanıcı ihlallerini sona erdirmek
  • Telif, marka, fikri ve sinai haklarınızın aleniyetini sağlamak
  • Sorumluluklarınızı sınırlandırmak
  • Kanundan doğabilecek garanti yükümlülüklerinizi ortadan kaldırmak

Yasal sözleşmeler yalnızca uygulanabilir olduklarında güzeldir. Kullanıcılarınızın sözleşme ile bağlılığını sağlamak için clickwrap yöntemini kullanarak rızalarını her bir sayfa için ayrıca almalısınız. (kayıt, kurulum, ödeme, formlar vb.) Ayrıca, ana sayfasının alt kısmında bu sözleşmeyi bir link olarak bulundurarak, kullanıcılarınızın ne zaman isterlerse bu sözleşmeye ulaşmalarını sağlayabilirsiniz. Kullanıcılarınızın takdirini kazanmanın yanı sıra, bu sayede her hangi bir yasal yaptırıma maruz kalmaktan da kurtulacaksınız.